MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstol 9344564
*
nr 934 4564
Karmstol
Gustaviansk stil, med sittdyna
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:06:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 18:45:43
1
500 kr
12/1 18:59:52
2
Vinnande bud
12/1 19:01:51
1
700 kr
12/1 19:01:51
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt karmstol karmstolar sittdyna stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:29
-
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:23
-
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32
-
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30
-
3126 Fåtöljer
Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57
*
Karmstol
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4564
Karmstol
Gustaviansk stil, med sittdyna
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 18:45:43 | 1 | 500 kr |
12/1 18:59:52 | 2 | Vinnande bud |
12/1 19:01:51 | 1 | 700 kr |
12/1 19:01:51 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt karmstol karmstolar sittdyna stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:29 -
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:23
-
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32 -
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30 -
3126 Fåtöljer
Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57